Pavla Topolánková
»

Brouk v hlavě

vytisknout článek

Manželka předsedy ODS Pavla Topolánková kandiduje do Senátu. To není nová zpráva, o tomto svém úmyslu hovořila už před časem -a vysloužila si tím přezdívku ostravská Hillary.
Nové a zvláštní je, že se tato zdatná opora svého úspěšného muže, k jehož zvolení do čela strany kdysi sama přispěla emotivním osobním vystoupením na kongresu ODS, objeví na kandidátce docela jiné strany.
Ta se jmenuje Politika 21 a může za ni zřejmě kandidovat, kdokoli si umane. Její zakladatelka Jana Bobošíková se tím dokonce pyšní: prý platforma pro ty, kteří nemají šanci dostat se na kandidátky přes stranické sekretariáty. A protože sama je tím, čemu se trochu nepřesně, ale zato hezky česky říká celebrita, má pochopení pro mediálně zajímavé osobnosti a osůbky. Proto za Politiku 21 kandiduje kupříkladu také zpěvák Martin Maxa a televizní moderátorka Mirka Čejková.
Jak a proč se však do této společnosti dostala paní Topolánková, navíc zrovna v době, kdy její manžel usiluje o post předsedy vlády? Předseda poslaneckého klubu Vlastimil Tlustý to poněkud nezdvořile a neuctivě vysvětluje tím, že v ODS musí každý kandidát projít obtížnými primárkami, což mnohé zájemce může odradit. To sice zdánlivě sedí, ale také to může být jen kouřová clona, byť pěkně hustá a tlustá. Pavla Topolánková má přece v ODS velice dobré jméno a v takové malé maturitě, jakou jsou primárky, by nejspíš obstála.
Vypadá to tedy na politický rozvod. Nevím a nechci ani vědět, co se u Topolánků doma semlelo, ale zdá se, jako by nám svou kandidaturou za jinou stranu paní Pavla Topolánková chtěla naznačit, že něco není tak, jak se navenek zdá. Fuj fuj, nehrám. A protože učinila politické rozhodnutí, nejde jen o téma pro psychology z manželských poraden. Nasadila tím brouka do hlavy všem, kdo musí denně přemýšlet o politice, od nás komentátorů až po čestného předsedu ODS na Hradě. Tak provokativní krok právě v této době prostě není pouhý rozmar.

Zdroj: Právo - Jiří Franěk