Pavla Topolánková
»

Manžel důvěru nezíská

vytisknout článek

Žádným optimismem nehýří manželka designovaného premiéra Pavla Topolánková. "Osobně se domnívám, že vláda, kterou manžel sestaví, důvěru nedostane," prohlásila včera na Frekvenci 1.
Zároveň věří prezidentu Václavu Klausovi, že to má všechno ve svých rukou a vládu nenechá sestavit premiérovi a šéfovi ČSSD. Mám velké obavy, že by pan Paroubek vládu skutečně sestavil s pomocí komunistů. Obávám se, že by se mu asi podařilo získat ten potřebný, byť jediný hlas, řekla. Naznačila, že by mohl být od poslankyně ze Strany zelených, kterou nejmenovala. Na dotaz, zda stejně pesimistický je i Topolánek, paní Pavla pouze prohlásila, že i když naděje umírá jako poslední, on bojuje, ale připouští i tuto možnost.
Topolánková kandiduje do Senátu jako nezávislá za stranu Politika 21, kterou založila europoslankyně Jana Bobošíková.
Zatímco Topolánková souhlasí s rovnou daní propagovanou ODS, s manželem se rozchází v názoru na případné umístění americké raketové základny v ČR. Vyslovila bych se proti, prohlásila s tím, že základna by mohla vyvolat i velký zájem třeba ze strany teroristů, čehož se jako matka obává.
Přiznala, že politickou situaci rozebírala spolu s manželem doma v neděli odpoledne. Dodala, že i přes Topolánkovy milostné avantýry bydlí společně s manželem i všemi dětmi. Slovo krize se jí sice nezamlouvá, ale věří, že ji překonají. Není teď období, které by bylo nejšťastnější , ale já přesto doufám, že všechno dobře dopadne, řekla.
Tvrdila, že kompletní rodina je pro ni prioritou. O rozvod ani jeden z nich nepožádal, jak uvedla, a dodala: Samozřejmě, že ho mám pořád velmi ráda. Na vztah s poslankyní Lucií Talmanovu se manžela nikdy neptala. Podle Topolánkové jsou věci, které manželka nemusí vědět. Některé věci jsou prostě tabu, podotkla s tím, že po takových věcech nepátrá. Kdyby však podle ní nebylo médií, nic by nevěděla.
Svou kandidaturu odůvodnila tím, že politiku bere jako službu vlasti. Slova, že je to sladká pomsta, jak prohlásil nedávno její manžel, Topolánkovou prý zamrzela.

Zdroj: Právo