Pavla Topolánková
»

Není to msta

vytisknout článek

KOMENTÁŘE Lidových novin

Pavla Topolánková nevěří tomu, že vláda jejího manžela Mirka Topolánka získá ve sněmovně důvěru. Řekla to včera v rozhovoru na Frekvenci 1. Topolánková dále doufá, že další pokus o sestavení vlády nepřipadne odstupujícímu premiéru Jiřímu Paroubkovi: ,,Věřím, že prezident má situaci pevně v rukou a nedopustí sestavení vlády s podporou komunistů. Obávám se totiž, že by se Paroubkovi podařilo sehnat ten jeden chybějící hlas od Strany zelených nebo od lidovců.
Jiřího Paroubka označuje Topolánková za hlavního viníka současného povolebního patu: ,,Nemyslím si, že manžel udělal nějakou zásadní chybu. Za vším stojí Paroubek, který nerespektoval vítězství ODS ve volbách a který se nevzdává naděje sestavit vlastní vládu a být premiérem.
Topolánková se včera vyjádřila také k manželské krizi, kterou způsobil vztah jejího manžela s místopředsedkyní sněmovny Lucií Talmanovou. ,,Nemáme zrovna nejšťastnější období. Jsem ale přesvědčena, že krizi překonáme, popřela Topolánková spekulace o blížícím se rozvodu. Na otázku, jestli svého manžela ještě miluje, reagovala slovy: ,,Nikdy jsem nepoužívala tak silná slova, jako je milovat, ale mám ho stále velmi ráda. Vztah s Talmanovou prý s manželem nerozebírají. ,,Neptala jsem se. To je jeho věc. Některé věci manželka vědět nemusí. Kdo se ptá, moc se dozví. Kdyby nebylo médií, vůbec bych to neřešila, řekla.
Do politiky se Topolánková prý chystá již léta. ,,Není to msta. Chuť jít aktivně do politiky ve mně zraje už dlouhou dobu. Beru ji jako možnost, jak pomáhat lidem, sdělila Topolánková.

Zdroj: Lidové noviny - Lukáš Hach