Pavla Topolánková
»

Paroubkovou zná víc voličů ODS než Topolánkovou

vytisknout článek

Manželku premiéra Jiřího Paroubka Zuzanu zná více lidí než životní partnerku šéfa ODS Mirka Topolánka Pavlu. Týká se to i skupiny potenciálních voličů ODS.
Vyplývá to zbleskového průzkumu, který pro ČSSD 13. února udělala agentura PSB v rozhovorech s 669 dospělými českými občany a který má Právo k dispozici.
"Pavla Topolánková je veřejnosti relativně málo známá, slyšela o ní necelá polovina obyvatel. Zná ji 62 procent voličů ODS, 44 procent voličů sociální demokracie a méně než 30 procent voličů dalších stran," napsali autoři průzkumu.
O Paroubkové naopak ví 81 procent obyvatel. Celkem 85 procent voličů ODS odpovědělo kladně na otázku, zda Paroubkovou zná, nebo o ní slyšeli. Stejný výsledek se týká voličů KSČM. U příznivců ČSSD je to 89 procent dotázaných.
Nejznámější jsou obě ženy vysokoškolsky vzdělaným lidem. I zde si Paroubková podle průzkumu udržela náskok proti Topolánkové v poměru 92 ku 69 procentům.
Topolánková je nejznámější ve střední generaci (30 až 59 let), s jejím jménem se setkalo 47 procent respondentů této kategorie. U Paroubkové je to ve stejné kategorii 86 procent oslovených.
I u obou pohlaví předstihla Paroubková Topolánkovou. Manželku šéfa ODS zná 38 procent mužů a 42 procent žen, zbytek o ní neslyšel. Manželku premiéra zaznamenalo 76 procent mužů a 85 procent žen. Statistická odchylka činí asi 3,8 %.

Zdroj: Právo