Pavla Topolánková
»

Pavla (f)or premier?

vytisknout článek

DOPISY REDAKCI
Ad LN 18. 8.: Topolánek: Kandidatura mé ženy je pomsta

Když dostala ono přízvisko, netušila ostravská Hillary, že bude její příběh tomu americkému podobný víc, než se jí bude líbit. Sotva pomohla manželovi dosáhnout nejvyšší mety, dočká se jeho zrady. V konzervativní Americe neměla zřejmě Hillary Clintonová jinou možnost, než svému muži odpustit a hrát chápavou manželku, tedy pokud chtěla v budoucnu sama uspět v politice.
Odpouštějící Pavla Toplánková by byla českému národu nejspíš pro smích. Zvláště po té, co její sokyně získala vysokou ústavní funkci.
Co má ale dělat žena, která pomůže svému muži k vrcholu jeho kariéry a dočká se ponížení? Pavla Topolánková to ví. Přestane tlačit jeho káru a začne tlačit svou vlastní. Jestliže dokázala pomoci manželovi k premiérskému křeslu, proč by stejně nemohla pomoci sama sobě? Šanci rozhodně má. Senátní volby v Ostravě bude sledovat celá země, možná celý svět. Volební účast může být velkým překvapením. Pro Pavlu Topolánkovou je to velká příležitost. Stovky stejně oklamaných žen v Ostravě a tisíce po celé zemi se s ní budou moci ztotožnit a ve volbách ji podpoří. Podpoří ji i tam, kde nekandiduje. Zejména tehdy, pokud dojde ve druhém kole na duel se senátorem Balabánem, může to mít tristní dopad na kandidáty ODS po celé zemi. Účty se svými vlastními záletnými manželi si tak budou moci vyřídit tisíce podvedených žen. To se teprve uvidí, jestli Češi tolerují politikům manželskou nevěru, jak se dosud traduje.
To, že paní Topolánková kandiduje za Politiku 21 Jany Bobošíkové, nebude mít velký vliv. V senátních volbách rozhoduje především jméno kandidáta. Program vznikající strany je také podružný. Až se Pavla Topolánková stane senátorkou, bude mít dost prostoru na to, aby stranu přivedla do první ligy a v mimořádných parlamentních volbách trochu provětrala malý český politický rybníček.

Zdroj: Lidové noviny - Petr Praus