Pavla Topolánková
»

Topolánková nesmí vyhrát

vytisknout článek

Někteří zástupci krajského sdružení ODS včera prohlásili, že budou usilovat o to, aby manželka šéfa jejich strany volby do Senátu v Ostravě prohrála.
"Budeme samozřejmě usilovat o to, aby volby do Senátu v Ostravě vyhrál náš kandidát Milan Balabán," řekl předseda regionálního sdružení ODS Zbyněk Stanjura.
Zároveň se však nedomnívá, že by Pavla Topolánková svou kandidaturou za Politiku 21 stála nějak výrazně názorově proti svému muži -šéfovi ODS.
"Nekandiduje přece v Ostravě proti Mirkovi Topolánkovi, ale proti Milanu Balabánovi. Stane se jen jedním z jeho soupeřů v senátních volbách. A čím více soupeřů, tím je boj o senátní křeslo zajímavější," řekl Zbyněk Stanjura.
Dodal, že kandidát ODS se bude snažit vyhrát už v prvním kole. Připustil, že pokud by případně Milan Balabán stanul v druhém kole senátních voleb jen proti Pavle Topolánkové, bude tomu muset štáb regionálního sdružení ODS přizpůsobit formu volební kampaně. "O tom se ale rozhodne až po prvním kole voleb," řekl Zbyněk Stanjura.
Nechce zatím ani spekulovat nad tím, že se Pavla Topolánková stane lídrem "slabší" strany, která je nová a nemá zřejmě dosud v zemi velkou voličskou základnu.
"Senátní volby jsou něco jiného než parlamentní. Při volbách do Senátu se lidé podstatně méně dívají, jaká strana je za jménem kandidáta. Senátní volby jsou spíš o osobnostech a nemusí rozhodovat, že je za malou stranu," řekl předseda regionálního sdružení ODS.

Zdroj: Mladá fronta DNES