Pavla Topolánková
»

Výměna manželek:

vytisknout článek

Česká republika se stala první zemí na světě, kde si v rámci televizní reality show prohodili své manželky premiér s lídrem opozice. Experiment netrval ani předepsaných deset dní.

Zpočátku se přitom zdálo, že soužití soutěžních partnerů nebude nijak zvlášť dramatické. Paní Zuzana Paroubková si do luxusního dvougeneračního bytu manželů Topolánkových nedaleko letohrádku Belveder přivedla jezevčíka Andyho v jeho zimním oblečku z Vídně. "To je ale pěkný pejsek. Jakpak se jmenuje?" přivítal je předseda ODS. Úsměvem komentoval také kufr plný Mayových vinnetouovek, které paní Paroubková zbožňuje.
Pavla Topolánková si k Paroubkovým pro ukrácení chvíle přinesla také spoustu čtení: monografii Nové trendy v ozubení kol, svázané dva poslední ročníky revue Die Elegante Welt a také příručku Věry Chytilové-Spurné Jak utáhnout českého knedlíka na vařené nudli. "Můžeme si dát lízanej mariáš a pustit si k tomu Kabáty," nabízel jí kickboxer Paroubek mladší. "Není to předčasné?" odsekla paní Topolánková "přijď raději po zápase, až nebudeš tak vodnatý." Druhý den se Mirek Topolánek rozčilil na svoji zkušební manželku poprvé. Zuzana Paroubková si totiž všimla, že pod okny číhají na pikantní záběry fotoreportéři.
Rychle vyštrachala, co se kde dalo. Za chvíli už hrála fotografům maňáskové divadlo s Topolánkovým suspenzorem, s jeho rezervní mobilní zubní náhradou nebo s nafukovací figurkou boha Radegasta. Když si toho lídr ODS všiml, rázem zapomněl na galantní vychování, vrhl se po paní Paroubkové a předměty jí vyrval: "Příště se laskavě dovol, než vezmeš do rukou moje osobní věci!"
Tou dobou se zrovna Jiří Paroubek vrátil domů z pracovní návštěvy Laponska. Zul se sám, dokonce si v předsíni srovnal boty do police. Pak se však rozvalil v sedačce a zvolal: "Kde je svíčková? Nebo aspoň rajská?" "Víš co, tohle jsem jako neslyšela," ušklíbla se Pavla Topolánková, "jen pro tvou informaci: Topolánek touhle dobou zpravidla dokončuje svůj pověstný guláš."
Třetí den už v obou bytech panovala hustá atmosféra. "Tak ty se mnou nepůjdeš slavnostně otevřít to golfové hřiště?" volal Mirek Topolánek.
"Ne, říkala jsem ti přece, že jsem plachá," krčila rameny paní Paroubková.
"Tak mi aspoň řekni, co tam mám říkat. Tohle má u nás na starosti Pavla."
"Nevím, politika mě nezajímá. Co kdybys zkusil něco z Malého prince, to je krásná knížka." "Cholera," vzdychl Topolánek a kamsi odkvačil. "No to snad ne! To nemyslíš vážně," zíral na druhém konci Prahy Paroubek na výtisk svého projevu, kterým měl po obědě slavnostně spustit čističku odpadních vod v Týnci, "tys mi to úplně přepsala."
"No a?" usmívala se Pavla Topolánková, "nebýt mě, seděl by Topolánek dodnes někde na salaši a sestrojoval kladku na přepravu ovce z košáru na pastvu. Můj desetiletý syn Tomík toho ví o politice víc než vy dva." Policii přivolal soused.
Pokus musela televize Nova přerušit. Právoplatní manželé žijí opět spolu a vše je při starém. Totiž - důležitá změna je na obzoru. "Budu svého muže veřejně podporovat ve volbách," říká Zuzana Paroubková. "Pochopila jsem, že to musí veškerá plachost stranou. To, co dokáže ta blondýna, svedu levou zadní."

Zdroj: Mladá fronta Dnes - Magazín