Pavla Topolánková
»

Exkluzivní rozhovor pro pořad 168 hodin na ČT1

vytisknout článek

"...momentálně mám prioritu, kterou jsou volby do Senátu v říjnu a teprve potom budu řešit to ostatní."
Moderátor (Nora Fridrichová):

A co na jmenování vlády říká žena, které se to velmi týká? Získat rozhovor s Pavlou Topolánkovou nebylo jednoduché. Před televizní kamerou se neukázala skoro 10 měsíců. A i teď odmítala. Nakonec jsme s kandidátkou do Senátu za jinou stranu, než které šéfuje její muž, natočili v jejich bytě exklusivní rozhovor, velmi otevřený. Vypráví v něm o nových plánech, o manželovi a o svém manželství. Mimochodem - oslavili nějak doma jmenování nové vlády?

Po tom, když se manžel vrátil, jsme uspořádali takovou malou rodinnou oslavu. Měli jsme k dispozici víno, které bylo z roku 1956, tedy stejně staré jako manžel, a to víno jsme na jeho počest vypili. Samozřejmě je to událost, která se nestává každému a každý den.

 A vy kandidujete do Senátu. Co až Mirek Topolánek začne říkat: Nevolte moji ženu!?

Tak já si myslím, že on to říkat nebude. On bude určitě říkat asi: Volte Milana Balabána.

Proč za Politiku 21 a ne za ODS?

 
Já jsem nabídla své služby občanským demokratům a o svém vstupu do Senátu jsem hovořila v červnu s představiteli občanských demokratů, ale víceméně jsem nebyla vyslyšena.

Politici v předvolebních kampaních vždycky slibují. Tak co budete Ostravanům slibovat vy?

Pracovala jsem jako manželova asistentka, takže jsem se setkala s mnoha problémy. Vždy jsem vyslechla názory lidí a snažila jsem se pomoci, takže zhruba vím, co ten region nejvíce trápí.

Souhlasíte s přirovnáním své osoby k Hillary Clintonové?

Ač to není tak úplně pro mne příjemné, tak trochu podobně se ten osud náš vyvíjí.

V čem je váš osud podobný?

Stejně jako u ní, tak i u mne došlo k určitém zklamání, mohla bych to tak nazvat, ve vztahu s partnerem. A stejně jako ona, tak i já se snažíme to vyřešit způsobem, který napáchá nejméně škody pro všechny zúčastněné, to znamená pro celou rodinu.

A myslíte, že stejně jako Hillary Clintonová ve volbách uspějete?

Doufám, že to všechno dobře dopadne a že uspěji ve volbách. Díky nim jsem v sobě byla přinucena potlačit ty pocity určitého zklamání, neštěstí nebo smutku, které samozřejmě asi zažívá každý v dané situaci, a momentálně se tím netrápím. Já jsem tyto myšlenky zasunula do třinácté komnaty a nevstupuji tam.

A jak dopadne vaše manželství?

Tak to nevím. To by mě také zajímalo. Ale momentálně mám prioritu, a to jsou skutečně volby do Senátu, které budou v říjnu a teprve potom, až ty nějak dopadnou, tak budu řešit ostatní věci. Prostě nevím.

Spíše rozchod nebo že manželství vydrží?

Tak já doufám, že bude pokračovat. Já si myslím, že tak dlouhý vztah se nezruší během několika měsíců.

Jaké je motto Pavly Topolánkové?

 
V každé situaci by si měl člověk zachovat svou tvář.


Zdroj: Televize ČT1