Pavla Topolánková odjíždí do Afriky


Pavla Topolánková (52), stále ještě manželka premiéra, odjíždí na vysokohorskou výpravu do Tanzanie, kde hodlá zdolat Kilimandžáro. Kdo se ale postará po dobu její nepřítomnosti o jejich syna Tomáše (15)? Jeho otec Mirek Topolánek (51, ODS) to nebude. " Zůstane u své starší sestry Petry (28)," svěřila se Blesku paní Pavla. Topolánek nyní žije u své přítelkyně Lucie Talmanové (40), která mu porodila syna Nicolase.
" Už mám cestovní horečku," přiznala se Topolánková, která na svou nejvyšší horu v životě vystoupí s dcerou Janou (24). Celkem bude soukromá výprava čítat šest lidí. I když je zdatná turistka, nechce nic ponechat náhodě. " Trénovala jsem od letošního podzimu. V zimě jsem naběhala na běžkách asi 400 kilometrů, jezdila na kole a chodila po horách," vypočítala tréninkové dávky paní Pavla. Naposledy si v neděli vyšlápla na vrcholky Beskyd.
I tak má ale z nejvyšší hory Afriky respekt.
" Mám trochu strach z aklimatizace. Je to deset dní chůze a hned ze začátku máme v plánu vystoupit na druhou nejvyšší horu Mount Meru," poznamenala premiérova manželka. Poté je čeká vrchol Kilimandžára (5895 m). Nad čtyřmi tisíci metry nad mořem jsou v tomto pásmu tvrdé podmínky. Teploty v noci klesají pod bod mrazu a přes den šplhají až na 35 stupňů. Od pěti tisíc metrů výš panují už arktické podmínky.
" Posledních 800 metrů bude zlomových. Na vrchol se vychází za svítání a strašně záleží na počasí. Buď se to povede, nebo ne," řekla Topolánková.
Pro případ neúspěchu si ale dopředu alibi nedělala. " Člověk nikdy neví. V každém případě to bude neopakovatelný zážitek," svěřila se paní Pavla.

Zdroj: Blesk
Vloženo: 9. 7. 2007, autor: David Hluštík ()