Pavla Topolánková
»

Madonna bude hrát Topolánkovou

vytisknout článek

Hollywood chystá trhák - muzikál A. L. Webbera a Tima Rice podle příběhu Pavly Topolánkové s Madonnou v hlavní roli.
 

Hollywood chystá trhák - muzikál A. L. Webbera a Tima Rice podle příběhu Pavly Topolánkové s Madonnou v hlavní roli. Manažer královny popu Shalom Shalala říká: "Madonna je jen o tři roky mladší než postava, kterou bude ztělesňovat."


Může tak do role vložit svůj generační feeling. Jen jí musíme dát vyšší kramfleky.

Děj muzikálu Pavla (v anglickém originále Paula) vcelku věrně kopíruje realitu. Apolitičtí manželé Topolánkovi zaslechnou na Lysé hoře sbor zbídačelých živnostníků:

Daně nas dusi, daně nas dusi, Radostne slovo nejde nám z pusy. Daně nas hubi, daně nás hubi, Radostne slovo nejde nám z huby. Socanum třeba dat v pysk, Stavi si tu obelisk.

Pavla doma kuje plán a říká manželovi: Než kohut zazpiva kykyriky, razantně vstupiž do politiky! Mirek Topolánek je povolný. Ta jak mysliš, ta jak řikaš. Provedu, ty jenom přikaž.

Střih - rok 2003. Topolánek kandiduje na předsedu ODS. Volbu mu vyhraje Pavla. Přednese emotivní projev poznamenaný ještě trochu nářečím. Muj muž má gule a nechybí mu vule, On zkosi Grossa jag ostra kosa.

Zde dochází k závažnému zkreslení reality. Zpívajíc refrén o gulích, vytáhne Madonna Costnerovi z poklopce moudí a začne s ním divoce mrcasit. Na konferenci ODS se nic podobného nestalo.

Dále: Mirek Topolánek vítězí, stává se dokonce premiérem, ale není schopný vyjednat stabilní vládu. Místo toho si najde v partaji milenku (Cameron Diaz). Pavla vstupuje do strany Jany Bobošíkové (Jeniffer Lopez) a staví se na vlastní politické nohy.

S mužem se politicky loučí tklivou písní se spisovným textem: Neplač pro mě, drahý Míro, mě vlasti hlas teď volá.  Slabé je tvé politbyro. A na srdci mám bolák. Roztáčela jsem ti kola, teď vidím: všeho s mírou!  Nechci tě mít jenom zpola, mít domov jako Mírov. (v anglickém originále Sing-Sing)

Muzikál vrcholí davovou scénou, v níž obdivovatelé senátorské kandidátky pějí: Jana má hruď a Pavla má hlavu, rozumí nám, ta rozumí davu.  Pavla je veliká bedna, Vivat strana 21!

Madonna - Pavla odpovídá závěrečným hitem, jehož text hodlá Hollywood utajit až do celosvětové premiéry Pavly


Zdroj: Ladislav Verecký, MfD