Pavla Topolánková
»

Pavla Topolánková odjíždí do Afriky

vytisknout článek

...manželka premiéra, odjíždí na vysokohorskou výpravu do Tanzanie, kde hodlá zdolat Kilimandžáro.  
Pavla Topolánková (52), stále ještě manželka premiéra, odjíždí na vysokohorskou výpravu do Tanzanie, kde hodlá zdolat Kilimandžáro. Kdo se ale postará po dobu její nepřítomnosti o jejich syna Tomáše (15)? Jeho otec Mirek Topolánek (51, ODS) to nebude. " Zůstane u své starší sestry Petry (28)," svěřila se Blesku paní Pavla. Topolánek nyní žije u své přítelkyně Lucie Talmanové (40), která mu porodila syna Nicolase.
" Už mám cestovní horečku," přiznala se Topolánková, která na svou nejvyšší horu v životě vystoupí s dcerou Janou (24). Celkem bude soukromá výprava čítat šest lidí. I když je zdatná turistka, nechce nic ponechat náhodě. " Trénovala jsem od letošního podzimu. V zimě jsem naběhala na běžkách asi 400 kilometrů, jezdila na kole a chodila po horách," vypočítala tréninkové dávky paní Pavla. Naposledy si v neděli vyšlápla na vrcholky Beskyd.
I tak má ale z nejvyšší hory Afriky respekt.
" Mám trochu strach z aklimatizace. Je to deset dní chůze a hned ze začátku máme v plánu vystoupit na druhou nejvyšší horu Mount Meru," poznamenala premiérova manželka. Poté je čeká vrchol Kilimandžára (5895 m). Nad čtyřmi tisíci metry nad mořem jsou v tomto pásmu tvrdé podmínky. Teploty v noci klesají pod bod mrazu a přes den šplhají až na 35 stupňů. Od pěti tisíc metrů výš panují už arktické podmínky.
" Posledních 800 metrů bude zlomových. Na vrchol se vychází za svítání a strašně záleží na počasí. Buď se to povede, nebo ne," řekla Topolánková.
Pro případ neúspěchu si ale dopředu alibi nedělala. " Člověk nikdy neví. V každém případě to bude neopakovatelný zážitek," svěřila se paní Pavla.

Zdroj: Blesk