Pavla Topolánková
»

Topolánková jedla pařáty!

vytisknout článek

Bez manžela, jen se svou dcerou Janou, se žena premiéra Pavla Topolánková před třemi týdny vydala na dobrodružnou cestu po Asii. 
Bez manžela, jen se svou dcerou Janou, se žena premiéra Pavla Topolánková před třemi týdny vydala na dobrodružnou cestu po Asii. Vrátila se ve čtvrtek a včera Blesk pozvala k sobě do bytu, aby se s námi podělila o zážitky z cest. A nebylo jich málo. Viděla vrcholek Mount Everestu, spalování mrtvých v Indii a ochutnala » speciality « v podobě slepičích pařátů či husích hlasivek.

Na své cestě do Číny, Tibetu, Nepálu a Indie vyzkoušela s batohem na zádech všechny možné dopravní prostředky. Od letadla, přes autobusy kombinované s náklaďáky, vlaky až po rikši. " Snažily jsme se s Janou navštívit především místa, která nejsou zamořena turisty," řekla paní Pavla. Vyzkoušela také tamní kuchyni. " V Číně jsem ochutnala želvu a v Tibetu třeba jejich polévku, do které dávají vše, co mají," vzpomínala na zážitky z cest. Z nepálského Káthmándů si zaletěla nad vrcholky Himálají. Silné zážitky ji čekaly i v Indii. " Byly jsme se projet po řece Ganze. Na jejím břehu na jednom místě spalují mrtvé, muži perou prádlo, koupou se děti a krávy," svěřila se nám. " V ulicích leží lidé na zemi mezi odpadky a trusem zvířat. Působí ale šťastně," dodala. A jak svou cestu hodnotí? " Krásně jsem si vyčistila hlavu, člověk tam myslí úplně na jiné věci," svěřila se nám paní Pavla. Díky zážitkům tak možná alespoň na čas zapomněla na nevěrného manžela Mirka Topolánka, který se od rodiny odstěhoval a žije s těhotnou místopředsedkyní sněmovny Lucií Talmanovou.

Zdroj: deník Blesk