Pavla Topolánková
»

Topolánková: Muži jsou prostě jiní

vytisknout článek

Manželka premiéra Topolánka, který se chce rozvést, cestuje a hodlá znovu kandidovat do Senátu  
Zatímco si její manžel zvyká s novou partnerkou na život s novorozeným synem Nicolasem, ona dennodenně běhá, chodí na dlouhé túry a jezdí na kole. Zlepšuje si fyzičku, aby za pár týdnů zvládla cestu na vrchol Afriky - Kilimandžáro.
Svůj nový život opuštěné manželky, která propadla cestovatelské vášni, představila včera Pavla Topolánková v rozhovoru v brněnské televizi TvB1: "Už jsem navštívila Peru, Bolívii, byla jsem v Jihoafrické republice, Namibii. Teď jsem byla s dcerou Janou v Tibetu, Číně, Nepálu a Indii..."
O svých zážitcích z cest mluvila mnohem raději než o tom, jak se po 27 letech manželství vyrovnala s tím, že ji muž opustil a pořídil si dítě se stranickou kolegyní Lucií Talmanovou. "Nedokážu si to nijak vysvětlit," řekla zkroušeně na otázku moderátora, proč někteří muži vyhledávají mladší partnerky. "Muži jsou prostě jiní," dodala Topolánková. Mirek Topolánek ve středu oznámil, že by se s Pavlou Topolánkovou rád rozvedl a žil s Lucií Talmanovou. "Je to záležitost dvou lidí. V této chvíli nemám souhlas své ženy Pavly a plně to respektuji," prohlásil premiér. Ale zároveň řekl, že po rozvodu by jí nechal jejich nový byt za 8 milionů korun v Praze na Hradčanech a že by dál platil hypotéku.

Rozvod? To si řekneme mezi čtyřma očima

Pavlu Topolánkovou prý toto prohlášení zaskočilo. "Musím říct, že mě překvapuje, když to manžel řeší přes média a oznamuje to před našimi dětmi či přáteli," podivila se Topolánková. Ona sama mu nic vzkazovat nechtěla. Jen podotkla, že doufá, že se mezi čtyřma očima na něčem dokážou dohodnout.
Na otázku, jak reagovala ona a její děti na to, že jejich otec má syna s jinou ženou, odpověděla: "Abych řekla pravdu, tak se to neřešilo. Je pravda, že vše by mělo mít svůj řád. Je to takové překvapující."
Překvapující je i to, že se premiérova žena nenechala zlomit svým loňským neúspěchem při volbách do Senátu. Tehdy pohořela při kandidatuře v Ostravě za novou politickou stranu Politika 21 europoslankyně Jany Bobošíkové. "Příští rok bych se o to ráda pokusila znovu."
Žertem dodala, že při práci senátorky by se daly skloubit dvě její záliby: cestování a politika. "Politici poměrně hodně cestují."
Jelikož se ráda srovnává s manželkou amerického exprezidenta Hillary Clintonovou, nevyhnula se otázce, zda by i ona po jejím vzoru nechtěla kandidovat na prezidentku: "To je těžká otázka. Začnu o tom přemýšlet."

Foto popis: Pavla Topolánková chce do politiky. A taky cestovat.

Zdroj: Mladá fronta Dnes