Pavla Topolánková
»

Topolánková zdravila Skřivánky

vytisknout článek

Manželka premiéra Pavla Topolánková zahájila ve středu odpoledne na pódiu brněnské Flédy tradiční akci Husovický skřivánek.

Pořádanou již po několik let střediskem Drom, je to festival hudby a tance, vlastně jednodenní přehlídka volnočasových aktivit dětí a mládeže. Děti předvádějí, co se naučily se svými vedoucími za uplynulý rok.

"Přeji vám, abyste byli šikovní ve všem, jako jste ve zpěvu a ve cvičení," pronesla do potlesku Topolánková. Právu potom řekla, že ráda již řadu let spolupracuje s organizacemi, které se zajímají o romské děti a mládež. Nedávno se například zúčastnila otevírání knihovny pro romské děti v Ostravě-Vítkovicích, pomáhala také s přípravou počítačového střediska pro romské děti a jejich rodiče. "Myslím, že takové akce jsou důležité. Husovický skřivánek má velkou tradici, jsem ráda, že mne organizátoři pozvali," dodala.

V odpoledním programu se střídaly soubory od nejmladších až po odrostlejší, tančilo se a zpívalo v pestrých kostýmech. Bylo se na co dívat. Večer akce vyvrcholila křtem nového alba Romano Hip Hop rappera Gipsyho vydaného brněnským vydavatelstvím Indies Records. Vystoupila také recesistická skupina Nuck Chorris Gang.

Zdroj: Právo