Pavla Topolánková
»

Topolánková zklamaná není

vytisknout článek

"Volby byly příjemné, kampaň proběhla v mezích slušnosti."
Brány Senátu zůstaly pro manželku premiéra Pavlu Topolánkovou uzavřeny. Ve svém volebním obvodě skončila s 2401 hlasy, tedy s necelými deseti procenty na čtvrtém místě a nevybojovala si tak ani šanci utkat se o křeslo v parlamentu ve druhém kole příští týden.

"Ne, nejsem zklamaná," svěřila se novinářům v sobotu v podvečer, tedy ve chvíli, kdy už bylo jasné, že propadla. Podle ní občané dali přednost velkým stranám a volili především sociální a občanské demokraty. I přesto odmítla spekulovat, zda neudělala chybu, když šla s novým uskupením Politika 21, a že by udělala lépe, kdyby šla do voleb s podporou manželovy ODS.

"Rozhodně nelituji, že jsem šla na této kandidátce. Každá zkušenost člověka obohatí a tohle pro mě byla velká zkušenost," uvedla Topolánková, která na otázku, zda se chystá vstoupit do této strany, odpověděla, že nikdy nebyla v žádné straně a předpokládá, že ani nebude.

Volby podle ní byly příjemné, kampaň proběhla v mezích slušnosti, byla korektní. Např. se nesetkala s otázkami na problémy jejího manželství: "O tom hovoří jen novináři, lidé jsou taktní a ani je to nezajímá," prohlásila. Jak dodala, voliče příliš neovlivnily ani skandály, které zahýbaly politickou scénou těsně před jejich konáním: "Účast, především do Senátu, byla nad očekáváním. Lidé to tak nesledují, mají jiné starosti. Byli rozhodnuti předem a kauzy to nezměnily," je přesvědčena Topolánková.

Zdroj: Právo