Pavla Topolánková
»

Na Senát se nikdo neptá

vytisknout článek

"Senátor má možnosti lobbovat v Praze a leccos tak popostrčit. Pokud má zájem a chce, může toho právě ve spolupráci s komunálními politiky hodně udělat..."

Především na nezaměstnanost si v Moravskoslezském kraji stěžují lidé, kteří se s Pavlou Topolánkovou setkávají v rámci její předvolební kampaně.

"Dalšími tématy jsou nízké důchody či problémový život matek samoživitelek. Lidé si mi ale stěžují především na věci týkající se komunálních politiků, na dopravu, parkování, údržbu zeleně či údržbu komunikací v zimě. Zatím mě ale nikdo z nich neoslovil ohledně politiky, kterou má na starost Senát a Sněmovna. Nikdy se mě nikdo nezeptal na možnosti, které v současné patové situaci mohou nastat, ani na změnu volebního zákona. Lidé se opravdu nejvíce zabývají věcmi, které se jich bezprostředně dotýkají," řekla Topolánková.

Jak dodala, jako senátorka by chtěla pomáhat i s komunálními problémy. "Senátor má možnosti lobbovat v Praze a leccos tak popostrčit. Pokud má zájem a chce, může toho právě ve spolupráci s komunálními politiky hodně udělat," dodala Pavla Topolánková.

Jak si Romové budou hledat práci přes internet a vzdělávat se na počítači si vyzkoušela v pátek manželka premiéra a kandidátka do Senátu za obvod Ostrava-město Pavla Topolánková (Politika 21) v nově otevřeném informačním centru.

Informační centrum mládeže otevřela v pátek Asociace romských občanských sdružení Moravskoslezského kraje v Ostravě v Žofinské ulici.

"Sociálně znevýhodnění lidé si k nám mohou chodit hledat práci přes internet do naší počítačové učebny. Jsme je schopni ale také naučit, jak napsat strukturovaný životopis, nebo jak vypsat různé žádosti," tvrdí koordinátor projektu Petr Krones. Kromě toho chce asociace nabízet bezplatné doučování například počítačové gramotnosti, češtiny, angličtiny nebo němčiny.

"Projekt je zajímavý a užitečný. Myslím, že by romským dětem mohl usnadnit vstup do školy i následný proces vzdělávání. Jejich rodiče by si měli uvědomit, že děti mohou získat práci jedině s kvalitním vzděláním. Romským rodinám zatím ale motivace vzdělávat se schází," řekla Právu Topolánková a zdůraznila, že i ona má podporu vzdělání uvedenu jako jeden z bodů svého předvolebního programu. Právě to je podle Topolánkové nástroj, který může pomoci snížit nezaměstnanost, a to nejen romské populace.

Zdroj: Právo