Pavla Topolánková
»

Pavla Topolánková se chce zaměřit na školství a seniory

vytisknout článek

...kandiduji za  můj volební obvod Ostrava- město, kde se vždy budu cítit doma. Ocenila jsem i to, že nejsem vázána stranickou disciplínou. Nikdy jsem nebyla členkou žádné politické strany.
Ostrava - Když oznámila Pavla Topolánková svou kandidaturu do Senátu v Ostravě- Jihu za nově vzniklou stranu Jany Bobošíkové Politika 21, zájem médií o ni byl možná větší než o jejího muže - šéfa ODS Mirka Topolánka, který se zrovna snažil sestavit vládu. Všude se propírala údajná krize jejich manželství a spekulovalo se o tom, že kandidatura Topolánkové je pomstou záletnému manželovi. To však Pavla Topolánková popírá. Všichni respektují naprostou pasivitu premiérovy, respektive politikovy manželky. Jakákoli, byť minimální aktivita všem vadí a je kritizována. Doufám, že svým mandátem naruším toto zažité společenské klišé, tvrdí Topolánková s tím, že o kandidatuře přemýšlela dlouho.

Je přesvědčena o tom, že by v politice mělo být více žen. Vzhledem k tomu, že jsem ze strany ODS nabídku nedostala, rozhodla jsem se kandidovat na platformě Politiky 21. Programové teze , 21` jsou zcela v souladu s mým pravicovým smýšlením, navíc kandiduji za , můj volební obvod Ostrava- město, kde se vždy budu cítit doma. Ocenila jsem i to, že nejsem vázána stranickou disciplínou. Nikdy jsem nebyla členkou žádné politické strany, řekla Topolánková. Pokud by získala mandát, využije podle svých slov zkušeností nejen z politického života. Znám bolestivá místa regionu. Hodlám bojovat za to, aby i ostravský region byl krajem, kde mohu mít práci, kde moje děti dostanou kvalitní vzdělání a kde mohu aktivně stárnout. Mou prioritou je udržet mladé lidi v České republice, využít jejich schopností a zajistit jim k tomu vhodné podmínky, tvrdí Topolánková.

V Senátu chce zúročit nejen své politické zkušenosti, získané po boku manžela, ale i zkušenosti, které získala spoluprací se sdruženími podporujícími vzdělávání a kvalitní život seniorů. Přesně vím, co senátor může a co dokáže ovlivnit. Proto chci tyto zkušenosti zužitkovat tam, kde jsem doma, píše na svých internetových stránkách. Její prioritou je školství. Chce rozšířit možnosti vzdělávání na všech úrovních. A protože kandiduje na Ostravsku, chce se zaměřit na školství učňovské. Má program i pro seniory. Do senátních voleb jde s heslem: Ostrava černá, děvucha věrná.

Zdroj: Moravskoslezský deník