Pavla Topolánková
»

Z manželství se nevystupuje jako z tramvaje

vytisknout článek

V krásném prostředí beskydské Čeladné, v kruhu svých nebližších, dcery, syna a vnučky, tráví léto Pavla Topolánková (51 let).
Manželka premiéra Mirka Topolánka se tady připravuje na podzimní výstup na nejvyšší africkou horu Kilimandžáro (5895 m n. m.). Jak říká, snaží se co nejvíce vzdálit politice, médiím i zprávám o novém vztahu svého manžela.
"Internet na horách nemáme, noviny nekupujeme a neznámá čísla už nezvedám," potvrzuje a před chatou hned hlásí: "Pokud se chcete ptát na rozvod, tak nemám co říci."
Přesto nedojde na nemilosrdný vyhazov, i když je během rozhovoru znát, že novináři nepatří mezi oblíbené návštěvy.
"Nezlobte se, ale nechci přes média cokoliv řešit," vysvětluje, ale na otázku, jestli se o plánovaném rozvodu dozvěděla od manžela, se přece jen neudrží. "A co si myslíte? No, od novinářů, jak jinak," povzdychne si.
Při poznámce, že v Beskydech na osobní trable aspoň trochu zapomene, pohotově reaguje: "Tak to se mýlíte. Z manželství se přece nevystupuje jako z tramvaje, musí to být důstojné."

Matka s dcerou vyrazí do Afriky

Razantně však odmítá prozradit, jak chce situaci vyřešit. "To už je naše soukromá věc," prohlásí a odepře i fotografování.
Pavla Topolánková raději vypráví o tom, jak se na přelomu září a října vydá s dcerou Janou do Afriky. "Bude nás šest, nepojedeme s žádnou cestovkou. Dcera je archeoložka, tak máme v plánu hodně míst. Samozřejmě Kilimandžáro, ale myslíme i na Viktoriiny vodopády a parky v Tanzánii," těší se a zároveň přiznává, že na fyzicky namáhavou túru pořádně trénuje. "Už jsme vylezli na nejvyšší beskydské vrcholy, ještě nám zbývá Radhošť. Také makáme na kole, máme najeto už 140 kilometrů. Ještě se chystáme do Vysokých Tater."
Vlastní politické ambice nyní odsouvá do pozadí, proto ji ani nezajímají jakékoliv zprávy. Při zmínce o podobném osudu s manželkou předsedy ČSSD Jiřího Paroubka se jen usměje. "Tak tohle neřeším a s paní Zuzanou setkání neplánuji."

Z manželství
Nové vztahy vrcholných politiků ale řeší starousedlíci i chataři v Čeladné. "Nestačíme se divit. Topolánkovi jsou tady hodně oblíbeni, vždy s ruksakem prošli okolo a pozdravili. Pana Topolánka však v Praze vůbec nepoznáváme," poznamenala žena ve středních letech při ukazování směru k chatě premiéra.

Zdroj: Právo